Lada

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lada ) Przygotowanie Łady do długiej drogi - pytania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LADA Forum Strona Główna -> ( Lada ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nippon

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 SXT 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 10:48
Temat postu:

Przygotowanie Łady do długiej drogi - pytania


Po przywitaniu przyszedł czas na nakreślenie problemu i pytania z tym związane.

Jak już napisałem w "przywitalni", Ładę Samarę 1300 z 1990r w nadwoziu 5-drzwiowym odziedziczyłem po dziadku. Auto od nowości w rodzinie. Jak byłem dzieciaczkiem to pamiętam, że było to raczej bezawaryjne auto, rozpędzające się z 2 dorosłymi i dzieckiem do "zawrotnej" prędkości 155km/h. Tylko że to było jak była właściwie nowym autem. Potem tylko słyszałem o tym, co dziadek w niej naprawiał - korozja progów i podłogi, odbarwiający się lakier na jednych tylnych drzwiach, jakieś drobne problemy z alternatorem, rozładowujący się często akumulator (to akurat rozumiem, bo dziadek korzystał z tego auta może raz czy dwa razy na tydzień i może 10km przejeżdżał w tym czasie). Generalnie większych napraw ani usterek w aucie nie było. Bez problemu przeszła ostatnie badanie techniczne i póki co sprawia wrażenie zdatnego do jazdy.

I tu pojawia się problem. Otóż owa Łada, ma posłużyc jako środek transportu w przyszłorocznej wyprawie do Gruzji. Wraz ze znajomymi nie chcemy poświęcac naszych "Japończyków" i korzystając z nadarzającej się okazji, chcemy wyruszyc Samarą. Wiadomo - prosta konstrukcja, raczej solidne zawieszenie, mały apetyt złodziejaszków na tą sztukę. Nie zależy nam na prędkości ani komforcie - chcemy w klimatyczny sposób odbyc podróż tam i z powrotem.

Na pierwszy rzut oka auto sprawia wrażenie solidnej sztuki. Wszystko wymieniane, żadnego druciarstwa, auto blacharsko i mechanicznie przez dziadzia wychuchane. Tylko wątpliwości budzą możliwości na tak długiej trasie w letniej aurze. Samara najdłuższą trasę przebyła w momencie kupienia - z Ukrainy do Polski 21 lat temu. Potem, co też było kilkanaście lat temu, jeździła po 450km z Łodzi do Suwałk raz w roku. Ze dwa razy w góry i tyle samo do Poznania. Czyli nie było szansy sprawdzic jej długodystansowo.

Powiedzcie proszę, czego w aucie można się spodziewac? Jakie najczęstsze usterki mogą dopaśc raptownie Samarę? Co należy sprawdzic przed wyjazdem? Co należy wymienic przed taką drogą? Jakie części warto miec przy sobie, aby nie korzystac z pomocy za granicą?

Może pytania wydają się głupie, bo zaraz ktoś powie że Samara to auto jak każde inne, że można się wszystkiego spodziewac i trzeba podejśc do tematu jak z każdym innym autem. Tyle, że ja ani nikt z towarzyszy podróży nie miał do czynienia z takim autem. Jesteśmy wychowani na autach pełnych elektroniki, słynących z bezawaryjności, ale jednocześnie nie nadających się na jazdę po lichych drogach czy bezdrożach (bo coś takiego też może się trafic).

Na wszelkie pytania związane z moim egzemplarzem postaram się odpowiedziec.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LADA Forum Strona Główna -> ( Lada ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lada ) Dyskusje ogólne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System