Lada

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lada 2107 ) Sprzegło Problem z wpadającym pedłem sprzegła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LADA Forum Strona Główna -> ( Lada 2107 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KubaWB

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Cze 2008, 23:49
Temat postu:

Sprzegło Problem z wpadającym pedłem sprzegła


Mam problemy ze sprzęgłem w Ładzie 2107 1.5l a mianowicie. Czasami jak wcisnę pedał sprzęgł podczas zimny biegów w czasie jazdy to on nie odbije spowrotem całkiem tylko tak do połowy odbija i po ponownym wciśnięciu ja chce zimnic bieg to już całkiem nie wysprzegli i zgrzyta skrzynia. Dopiero ja noga sobie podważę do góry pedał to wraca na swoje położenie i jest już spowrotem sprzęgło całe i wysprzęgla dobrze. Co mogło sie uszkodzić ze tak sie dzieje Sad . Zaczęło się to nie dawno dziać i z tym nie da się za bardzo jeździć już raz mi auto zgasło na skrzyżowaniu przez to dobrze że akurat nic nie jechało.
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Pon 23 Cze 2008, 08:59
Temat postu:

Re: ( Lada 2107 ) Sprzegło Problem z wpadającym pedłem sprzegła


Skąd ja to znam... Sad

Sprawa polega na tym, że musisz zregenerować pompę od sprzęgła, albo siłownik (jednak najczęściej wina stoi po stronie pompy).
Zregenerować czyli powymieniać wszystkie gumowe elementy, i pedałowi nie będzie odbijać Wink

Ja mając takowy problem zacząłem od wymiany płynu w u kładzie sterownia sprzęgłem. Dobre odpowietrzenie i odziwo w 100% nie pomogło, ale dało się swobodnie jeździć.
Nie robiłem regeneracji bo to kosz zestawu naprawczego to ok. 70zł.


Jeszcze się coś zapytam...

Długo jeździsz z takim objawem/defektem Question

W lecie to jakoś się da tak jeździć, ale problem będzie się nasilał z obniżeniem temperatury. Zimową porą częściej będzie się takie coś zdarzało.

Pozdrawiam.


P.S. Piszesz, że biegi wysprzęgla dobrze. I masz racje, żeby wrzucić luz do sprzęgła wcale nie trzeba się dotykać...
Powrót do góry
KubaWB

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Cze 2008, 09:53
Temat postu:

Re: ( Lada 2107 ) Sprzegło Problem z wpadającym pedłem sprzegła


xm55 napisał:
Skąd ja to znam... Sad

Sprawa polega na tym, że musisz zregenerować pompę od sprzęgła, albo siłownik (jednak najczęściej wina stoi po stronie pompy).
Zregenerować czyli powymieniać wszystkie gumowe elementy, i pedałowi nie będzie odbijać Wink

Ja mając takowy problem zacząłem od wymiany płynu w u kładzie sterownia sprzęgłem. Dobre odpowietrzenie i odziwo w 100% nie pomogło, ale dało się swobodnie jeździć.
Nie robiłem regeneracji bo to kosz zestawu naprawczego to ok. 70zł.


Jeszcze się coś zapytam...

Długo jeździsz z takim objawem/defektem Question

W lecie to jakoś się da tak jeździć, ale problem będzie się nasilał z obniżeniem temperatury. Zimową porą częściej będzie się takie coś zdarzało.

Pozdrawiam.


P.S. Piszesz, że biegi wysprzęgla dobrze. I masz racje, żeby wrzucić luz do sprzęgła wcale nie trzeba się dotykać...


Biegi wysprzegla tylko w tedy gdy jest pedał w normalnym położeniu jak już wpadnie do połowy to już sie nie da wysprzeglić. Aha przypomniałem sobie bo niedawno był robiony remont sprzęgła. Wymian sprzęgł było i wymiana tłoczka siłownika i jeszcze paru uszczelek i od tej wymiany po około 2000 kilometrów zaczęło właśnie sie to dziać. Paczyłem to nigdzie nie ma też wycieków płynu od sprzęgła. Jeżdżę około 2 miesiące z tymi objawami ale ostatni zaczęło to sie nasilać i cza coś z tym wreszcie zrobić.
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Pon 23 Cze 2008, 13:32
Temat postu:

Re: ( Lada 2107 ) Sprzegło Problem z wpadającym pedłem sprzegła


Skoro niedawno robiłeś remont układu sterowani sprzęgłem to musisz go powtórzyć Exclamation

Najwidoczniej trafiłeś na chłam, z elementami gumowymi które już z parciały.
Podobno nie dostaniesz nic lepszego, taka naprawa wystarcza średnio na rok czasu i znowu to samo a w twoim przypadku nawet roku zestaw nie wytrzymał.
Tylko oryginalnie montowane wystarczały na lata (elementy gumowe)...

Na razie spróbuj odpowietrzyć układ i wyminić płyn.
Jesli to nie pomoże trzeba ponownie remont pompy i siłownika przeprowadzić.

To jest taka wada co dotyka prawie każdą Ładną Sad

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LADA Forum Strona Główna -> ( Lada 2107 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Lada 2107 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lada 2107 ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System