Lada

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lada Samara ) Problem z lampką kontrolną oleju!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LADA Forum Strona Główna -> ( Lada Samara ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobart

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:55
Temat postu:

Problem z lampką kontrolną oleju!!!


Jakoż że jestem nowy, najpierw się przywitam z Wami.

Nazywam się Bartek mam 26 lat, piszę ten temat, w interesie teściowej. Ona posiada Ładę Samarę 1500, i ostatnio zapaliła się kontrolka od oleju na desce rozdzielczej. Sprawdziłem olej, było blisko min ale nie poniżej. Dolałem oleju, ale lampka nadal się pali. Wszystko jest w normie, auto normalnie odpala, jeździ bez zakłóceń, temperatura taka jaka być powinna, olej nie ubywa.

Wykręciłem czujnik oleju, sprawdziłem ciśnienie, na wolnych obrotach jest ono w granicach 3-4 kG/cm2 wedle mojego wskaźnika.

Co może być przyczyną palącej się ciągle lampki???

Teściowa coś mówiła, że zanim zapaliła się ta lampka to po przejechaniu kilkunastu km (około 15), jak wjechała do garażu to od auta biło bardzo mocno ciepło, a jest przecież zima teraz. Czy możliwe jest, że przy niskim poziomie oleju, auto zostało przegrzane??

Proszę o pomoc, bo nie jestem żadnym mechanikiem, i chcąc zaoszczędzić kosztów teściowej, próbuję to sam naprawić.

Pozdrawiam i dziękuję.
Powrót do góry
xm55

Auto Maniak



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 553
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: vw polo match II
Piwa: 30/3
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 21:14
Temat postu:

Re: ( Lada Samara ) Problem z lampką kontrolną oleju!!!


Olej silnikowy w silniku po pierwsze smaruje a po drugie odbiera ciepło głównie z gładzi cylindra, tłoka i pierścieni, po czym w misce olejowej jest rozpraszane do atmosfery.

Co do tego rozgrzania to wszystko zależy jak teściowa jeździ, bo jak rajdowiec to co za problem rozgrzać silnik...

Ciśnienie w normie, nie za wesoło byłby gdyby spadałby poniżej jedynki.

Może to tylko czujnik niedomaga. Jak masz omomierz to sprawdź jego rezystancje i porównaj z ideałem.

A tak szybciorem możesz sprawdź w ten sposób: zrzuć końcówkę czujnika i dotknij do masy przy włączonym zapłonie - kontrolka powinna się świecić.

Kiedy ostatnio był wymieniany olej Question Question Question Question

Ile km jest na liczniku Question


Może też tak być, że niedrożna jest magistrala i olej zamiast smarować idzie na przelew, ale tak po prostu jest już zużyty i nie ma swoich właściwości, co powoduje spadek ciśnienia po rozgrzaniu się silnika, mogą też być wybite panewki na wale (ale to bym odrzucił - przecież trzyma ciśnienie), itp...

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LADA Forum Strona Główna -> ( Lada Samara ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lada Samara »

Opinie o samochodach Lada Samara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lada Samara ) Porady, problemy techniczne






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System